Иднината на ЕУ: Парламентарни предлози за промена на ЕУ договорите

Во среда, 22 ноември 2023, членовите на Европскиот парламент гласаа за нови реформи на Договорите на ЕУ, што означува значителен чекор кон зајакнување на глобалното влијание на Европската Унија.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.